Dojazd w Raculi

Wjeżdżając do Raculi od strony Zielonej Góry - mamy do przejechania jakieś 350 metrów, do skrętu w lewo w dróżkę prowadzącą do budynku Poradni.

Po wjeździe do Raculi mijamy kolejno po lewej stronie: pomoc drogową, sprzedaż materiałów budowlanych i artykułów do wyposażenia ogrodów i wreszcie około 200-metrowy odcinek lasu. Tuż za lasem po lewej stronie zaczynają się zabudowania Raculi  - oznaczony jest on wielkim (2 na 3 metry) żółto-pomarańczowym drogowskazem. Jedziemy 15 metrów dość wąską dróżką, widząc już przed sobą charakterystyczny budynek poradni. Skręcamy w prawo na oznakowany parking.


Dojazd do Raculi

  • Z Zielonej Góry - wyjeżdżamy ulicą Wrocławską, mijając po prawej stronie stadion żużlowy i parkingi, po lewej cmentarz. Racula zaczyna się kilkaset metrów za znakiem końca miejscowości Zielonej Góry, ale aby wjechać do samej Raculi musimy skręcić w prawo (skręt jest dobrze oznakowany).
  • Z kierunku południowego (od strony Wrocławia, Głogowa i Nowej Soli) jedziemy drogą ekspresową S3. Z drogi tej zjeżdżamy pierwszym (południowym) zjazdem do Zielonej Góry, około 2 km przed zjazdem mijamy po lewej stronie charakterystyczną dużą stację benzynową Orlenu. Ponadto węzeł drogowy Racula oznaczony jest już 2 km przed tym zjazdem i potem kolejno jeszcze kilka razy. Po zjechaniu ze "ślimaka" jedziemy tak jak do Zielonej Góry, napotykając po drodze na drogowskaz skrętu w lewo do Raculi. Dalej jak na początku opisu dojazdu.
  • Z północy (od strony Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Sulechowa) jedziemy także trasą S3, zjeżdżamy jednak do Zielonej Góry DRUGIM zjazdem (pierwszy zjazd zaprowadziłby nas do samej Zielonej Góry). Zjazd jest także znakomicie oznakowany, z trasy ekspresowej zjeżdżamy w prawo - i dalej jak powyżej...
  • Z kierunku zachodniego - a więc zarówno od strony Nowogrodu Bobrzańskiego, jak i Krosna Odrzańskiego, Słubic i Gubina - serdecznie polecam ominięcie Zielonej Góry poprzez wygodną, północną obwodnicę naszego miasta, nazywaną u nas Trasą Północną. Przez wszystkie ronda na tej trasie (po wjechaniu na nią) jedziemy prosto! Na 500 metrów przed zjazdem mijamy po lewej stronie halę Makro, skręcamy z Trasy Północnej na jej końcu na trasę S3 - kierunek na południe (na Wrocław, Legnicę) - i dalej zjazd z tej trasy po około 5 kilometrach - według drogowskazów na Raculę - patrz powyżej.


W razie jakichkolwiek problemów z dojazdem prosimy o kontakt telefoniczny - chętnie "popilotujemy" Państwa przez komórkę.

Numery telefonów:

  • tel. kom. +48 508 349 520